وضعیت نابسامان کاخ ناصری در شهرستانک البرز

  • دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 23:21

شاه‌محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وضعیت نابسامان کاخ ناصری و مخروبه شدن آن نیز گفت: دهیاری و شورای اسلامی روستای شهرستانک آماده هر گونه همکاری برای احیا کاخ ناصری است چون احیا این کاخ می‌تواند به افزایش جذب گردشگر و رونق بیشتر روستا منجر شود.

وی تصریح کرد: بر همین اساس ما از این موضوع استقبال می‌کنیم اما در کنار آن باید به حق و حقوق مردم روستا و کشاورزان نیز توجه شود تا به آنها آسیبی وارد نشود. این موضوع یکی از انتقادات ما از میراث فرهنگی است چون به گفته قدیمی‌های روستا محوطه کاخ چیزی در حدود 8500 مترمربع است اما الان محدوده‌ای به مساحت 85 هزار مترمربع فنس‌کشی شده  است.

شاه‌محمدی خاطرنشان کرد: متاسفانه میراث فرهنگی در مورد این موضوع چه با شورای قبل و چه با شورای کنونی و حتی با بخشداری صحبتی نکرده است تا مشکل حل شود.

وی افزود: روستای شهرستانک از روستاهای بخش آسارا است و در مسیر جاده کرج به چالوس واقع شده است. این روستا 2400 نفر جمعیت دارد، البته این جمعیت متغیر است و در فصل زمستان به 500 نفر می‌رسد.

دهیار شهرستانک با اشاره به جاذبه‌های گردشگری این روستا خاطرنشان کرد: شهرستانک از روستاهایی است که پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر دارد، یکی از مهمترین این پتانسیل‌ها کاخ 140 ساله ناصری است که در انتهای روستا واقع شده است. علاوه بر این، یک درخت ارس 2400 ساله نیز در شهرستانک وجود دارد که می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

شاه‌محمدی ادامه داد: تپه شنستون و قلعه آناهیتا نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری این روستاست.