جشنواره اقوام در کرج برگزار می‌شود/ کرج نماد آداب، رسوم و قومیت‌های مختلف کشور

  • یکشنبه, 02 ارديبهشت 1397 08:36
فرماندار کرج گفت: یک جشنواره اقوام در راستای معرفی آداب، رسوم و قومیت‌های مختلف کشور که در کرج حاضر هستند در این شهر برگزار خواهد شد.

سیروس شفقی ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح باغ لاله‌های گچسر که با حضور استاندار البرز همراه بود، گفت: لازم است ظرفیت‌های گردشگری در سطح استان البرز افزایش یابد.

وی افزود: شهر کرج یکی از مناطقی است که پر از جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌آید در همین رابطه باید شرایط کافی را برای تقویت گردشگری در مرکز استان البرز فراهم‌سازیم.

فرماندار کرج ضمن تأکید بر استفاده از جاذبه‌های گردشگری استان البرز، بیان کرد: شهر کرج از حضور ملیت‌های مختلفی بهره‌مند‌است که می‌توان با کمک گرفتن از این فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم شهروندان کرجی به تقویت جاذبه‌های گردشگری کمک کنیم.

شفقی تصریح کرد: در نظر داریم جشنواره‌ای تحت عنوان "جشنواره اقوام" با کمک گرفتن از اقوام مختلف مرکز استان البرز برگزار کنیم که طی این جشنواره شاهد معرفی آداب‌ورسوم قومیت‌های حاضر در این شهر خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همسو با اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد شغل در دستور کار فرمانداری کرج نیز قرارگرفته که در این میان ایجاد شغل در حوزه گردشگری جزو اولویت‌های ما خواهد بود.

فارس