یونسی:

تعصباتی که زمین‌گیرمان کرده است را کنار بگذاریم

  • جمعه, 24 فروردين 1397 11:23

علی یونسی جشنواره جهانی فیلم فجر را دارای نقشی جریان‌ساز در جایگاه بین‌المللی سینمای کشور و تاثیرگذار در منطقه دانست و این جشنواره را راهی برای رسیدن به جایگاهی همچون دیگر جشنواره‌های مطرح دنیا عنوان کرد. حجت‌الاسلام علی یونسی، مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی درباره برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: سیدرضا میرکریمی و همکارانشان در جشنواره جهانی فیلم فجر حرکت خوبی را شروع کرده‌اند، حرکتی که در خور شأن مردم ایران است.

وی افزود: مردم ایران مردمانی فرهنگی هستند. ایران در گذشته مادر، مدیر و رهبر جریان‌های فرهنگی بوده است و اکنون باید در حوزه‌های نوین فرهنگی مثل سینما نیز این جایگاه را پیدا کنیم.

یونسی با تاکید بر اینکه جشنواره جهانی فیلم فجر می‌تواند نقش جریان‌سازی در سینمای ایران داشته باشد، بیان کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر می تواند باعث توجه بیشتر به فیلمسازان خودمان هم بشود و این نقد که گفته می شود به فیلمسازان ما در جشنواره های داخلی کم توجهی می شود، برطرف کند.

یونسی تاکید کرد: ما همانگونه که در مباحث علمی و فن‌آوری درخشش‌های فراوانی داشته‌ایم و آثار سینمایی‌مان نیز در دنیا درخشیده است باید به این مساله پرداخت که چرا در همه این سال‌ها ما جشنواره‌ای در سطح جشنواره‌های شاخص و مطرح بین‌المللی در ایران نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم جشنواره جهانی را به خوبی برگزار کنیم قطعا در منطقه تاثیرگذارتر خواهیم بود. ما باید تنگ‌نظری‌ها، سختگیری‌ها و تعصباتی که در خیلی از مواقع ما را زمینگیر کرده است کنار بگذاریم، باید متحد باشیم و با یکدیگر همکاری کنیم تا بتوانیم هر آنچه که هستیم به خوبی به همگان معرفی کنیم. اگر اینگونه پیش برویم حتما موفق خواهیم بود و جایگاه واقعی خود را بدست خواهیم آورد و با رونق بخشیدن به جشنواره جهانی فیلم فجر به جشنواره‌های بزرگ دنیا نزدیک شویم.

یونسی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دست‌اندرکاران جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: آرزو دارم که جشنواره جهانی فیلم فجر به جایگاهی دست یابد که با ادبیات جمهوری اسلامی ایران برای منطقه وحدت، انسجام، امنیت، پیشرفت و توسعه به همراه داشته باشد.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

 ایسنا