ماجرای محمود احمدی نژاد، از همان ابتدا ماجرا مبهم و تاریکی نبود، اهل تجربه‌ی سیاست، دو سال پس از آغاز دور اول ریاست جمهوری وی، به روشنی می‌دیدندکه سرانجام راهی که محمود احمدی نژاد به دنبال آن است، کجاست؛ اما عده‌ای از سر مصلحت و خویشتن داری و عده‌ای هم به امید آنکه خداوند در قلب او تغییری ایجاد کند، با رفتاری که او برای خودش در حال رقم زدن بود، مماشات کردند. البته عده‌ای هم با علم و اطلاع از رفتارهای وی، زبان گشودند که سرنوشت منتقدان احمدی نژاد هم که مشخص است!

به گزارش تابناک محمود احمدی نژاد از همان روز اول مشخص کرد که یک تجدید نظر طلب است، او نظم و ساختار موجود را قبول نداشت، البته مانند همه تجدید نظر طلب‌های دیگر راه حل بهتری، جز راه حل خودش که ملغمه‌ای از تفاسیر گنگ و مبهم از الهیات اسلامی و مدیریت لحظه‌ای بود، ارائه نمی‌کرد؛ او تجدید نظر طلب به قصد خراب کردن آنچه قبول نداشت بود؛ اما بنایی هم برای ساختن در توان نداشت؛ نه از لحاظ نظری و نه عملی! تاکتیک او برای خراب کردن هم، ساده بود؛ او همه واقعیات را ساده سازی می‌کرد؛ بخشی از واقعیات را می‌گرفت و بی توجه به همه واقعیت، از آن بخش برای نابود کردن آنچه واقعیت بود در روی زمین استفاده می‌کرد و در این برخی برای این خراب کردن‌ها هم هورا می‌کشیدند که خراب کردن میراث و منافع برای مخربش لذتی وصف ناپذیر دارد!

بر اساس این گزارش بدون اینکه، قصدی برای تحلیل رفتار احمدی نژاد وجود داشته باشد، صرفا همین مورد بست نشینی وی و دوستانش در اعتراض به احضار به دادسرا را با موارد مشابه رفتار زمانی که در قدرت بود و سعیدی مرتضوی هم دادستان تهران بود و شدیدترین برخورد‌ها را در رونامه نگاران و منتقدان داشت، مقایسه کنیم؛ سعید مرتضوی که اتفاقا حتی پس از فجایع کهریزک، اگر دست چپ و راست محمود احمدی نژاد نبود، حتما یار غار او بود که هم ریاست ستاد مبارزه با قاچاق را به او داد و هم وی را به ریاست سازمان تامین اجتماعی رساند و قویا از او در هر جایگاهی دفاعی ارزنده‌ای کرد! امروز احمدی نژاد در حالی ندای وا اسلاما سر می‌دهد که سمبل برخوردهای فله‌ای با منتقدان در زمانی که احمدی نژاد رئیس جمهور بود و همچنین یکی از عاملان فجایع کهریزک را زیر بال و پر خود دارد!

اکنون سوال از احمدی نژاد این است که آیا اینگونه که او الان آزادانه در حرم حضرت عبدالعظیم فریاد می‌زند که فلانی و بهمانی را ما نمی‌خواهیم، دیگر هم می‌توانستند آزادنه فریاد بزنند که او را نمی‌خواهند؟ البته که می‌توانستند فریاد بزنند او را نمی‌خواهند، اما سرنوشت آنانی که فریاد می‌زدند او را نمی‌خواهند در اختیار سعید مرتضوی دادستان مورد علاقه احمدی نژاد قرار می‌گرفت! سرنوشتی که زخم‌های آن، چون نیش بر قلب خیلی عظیمی از منتقدان همچنان، نیشتر می‌زند.

از تحصن خنده دارتر اینکه، در مقابل خلق الله فریاد بی پناهی سر می‌دهند و بعد به رهبر انقلاب به عنوان پناه نامه می‌زند و برای پرونده خود آیت الله هاشمی شاهرودی را به عنوان قاضی انتخاب می‌کنند؛ تا لابد اگر آیت الله هاشمی شاهرودی هم در پرونده حکمی علیه آنان داد، علیه او هم شعار‌ها بدهند و با او هم همان کاری را بکنند که با بقیه مخالفان و منتقدان کردند! احمدی نژاد دوست دارد که همه چیز را ساده کند؛ همه را به سادگی بگیرد تا به سادگی به هر چه می‌خواهد برسد، اما این بارها، مساله به این سادگی‌ها که او فکر می‌کند، نیست.

فرارو

ادامه مطلب...
وقوع یک زلزله بیش از 7 ریشتری در غرب کشور منجر به آوار شدن سقف بسیاری از خانه ها بر سر اهالی اش شد. اما سنگینی این آوار بر روح و روان سایر مردم از نقاط دیگر کشور هم احساس می شد. هرکسی به اندازه وسع  خود دست به کار شد تا بحران پیش آمده را سریعا حل کند. با این حال در روزهای اول بعد از وقوع زلزله اخبار و گزارشهایی که از مناطق به دست می آمد نشان می داد که مدیریت بحران خیلی راضی کننده نیست. البته گروه های مردمی در این میان تنها به عنوان کمک رسان حاضر بودند و وظیفه اصلی مدیریت بحران بر عهده سازمان های مسئول قرار داشت.  ضعف آواربرداری، کمبود امکانات و عادلانه نبودن توزیع امکانات بخشی از نارضایتی ها را شامل می شد. 
 
این ضعف ها در حالی بوده که ایران به عنوان یک کشور زلزله خیز، نمونه های وسیع دیگر همچون زلزله رودبار و بم را تجربه کرده است. پیش از آن ها نیز تجربه هشت سال جنگ می بایست تجربه ای از مدیریت بحران در حوادث این چنینی به دست می داد. با این حال سال گذشته در فروپاشی ساختمان پلاسکوی تهران که نمونه بسیار کوچکتری از زلزله غرب کشور است، بحرانی در مدیریت بحران لمس می شد. اما به راستی چرا؟
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مجلس با اشاره به وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان غرب کشور می گوید: در راس سازمان هلال احمر نباید تغییر مدیریتی صورت می گرفت. من به جابه جایی رئیس این سازمان اعتراض داشتم و فکر می کنم نباید در راس سازمان هایی که با بحران دست به گریبانند تغییر مدیریتی صورت بگیرد. شاید اگر آقای ضیایی هنوز ریاست هلال احمر را برعهده داشت ما مشکلات امدادرسانی در چند روز اخیر را شاهد نبودیم. 
 
این نماینده مجلس یکی از علت های وجود بحران در مدیریت بحران را مشکلات مدیریتی می داند و می گوید: سازمان هایی که با بحران هایی مثل زلزله دست به گریبانند، محل خوبی برای آموزش نیستند. باید در راس این سازمان ها و نهادها افراد با تجربه ای قرار بگیرند که بتوانند پاسخ گو باشند. در صورتی که این موضوع در هلال احمر درست رعایت نمی شود. جابه جایی هایی که در این سازمان ها رخ می دهد باعث می شود ما در زمان بحران با مشکل رو به رو شویم. 
 
جعفرزاده معتقد است: بخش دیگری از مشکلات به برنامه ریزی ها برمی گردد. او می گوید: در طی چند روز اخیر در شبکه های اجتماعی اخباری در ارتباط با سرقت لوازم امدادرسانی می دیدیم. اما واقعیت این است که سرقتی اتفاق نیفتاده است. بلکه زلزله زدگان روستاهایی احساس می کردند شهرها بیشتر در معرض توجه امدادرسان ها قرار دارند، نزدیک اتوبان ها می رفتند تا بتوانند برای خود آذوقه تهیه کنند. یا نمونه دیگری از ضعف برنامه ریزی ها در توزیع چادرها بود. در امدادرسانی خود مردم پیشنهاد می دادند چادرها شبها توزیع شود چرا که در مقابل روزها همه متقاضی چادر هستند و در مقابل نیازمندان واقعی شبها مشخص می شوند.
 
او ادامه می دهد: در نظام توزیع امکانات امدادی یک نوع بی اعتمادی از سوی مردم دیده می شد. حتی مردمی هم که می خواستند به زلزله زدگان کمک کنند مایل بودند خودشان کمک هایشان را برسانند چرا که به دولت اعتماد ندارند. این چیز خوبی نیست چون عدالت توزیع در آن دیده نمی شود.
 
این نماینده مجلس تاکید می کند: متاسفانه بعد از گذشت سالها و شاهد بودن مسائلی مثل جنگ، زلزله، سیل و طوفان، هنوز نتوانسته ایم مکانیزم توزیع خدمات را در وقوع حوادث غیرمترقبه تنظیم کنیم. در چنین وضعیتی چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم مردمی که دچار بحران شده اند تصور کنند حقی از آنها ضایع نمی شود؟ در حالی که این دسته از مردم نباید به گروه های امدادی مراجعه کنند، بلکه این گروههای امدادی هستند که باید به آنها مراجعه کنند. 
 
او در ادامه با تاکید بر ضعف برنامه ریزی ها ادامه میدهد: هزینه ای که کشور برای پدافند غیرعامل پرداخته پس در کجا باید به درد بخورد؟ ما آماده بحران نیستیم و تنها تصور می کنیم این آمادگی را داریم. آیا اگر طی روزهای آینده مناطق دیگری دچار بحران های شوند، مراکزی مثل هلال احمر می توانند دوباره سرویس دهی کنند یا اینکه دوباره باید از کلاه سبزهای ارتش استفاده کرد؟
 
جعفرزاده با انتقاد از نبود آموزش برای حوادثی مثل زلزله در جامعه ادامه می دهد: متاسفانه ما در جمهوری اسلامی برای حوادث این چنینی جامعه را آموزش نداده ایم. در رژیم گذشته درسی به نام پیشاهنگ در مدارس تدریس می شد که این درس بعد از انقلاب به دلایلی حذف شد. در این درس زندگی اجتماعی، کمک به هم نوع و هر آنچه که بعدها در اجتماع به کار می آمد تدریس می شد. همچنین دانش آموزان را به اردوهای سختی می بردند تا برای حوادث احتمالی آینده آمادگی هایی را داشته باشند. 
 
فرارو
ادامه مطلب...

در حالی که تیم ملی فوتبال ایران یکی از 32 تیم حاضر در رقابت های جام جهانی است، حالا یک داور ایرانی هم به جمع کاروان فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی اضافه شده است.
 
علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران که سابقه قضاوت در فینال رقابت های مهمی مثل جام ملت های آسیا،جام باشگاه های جهان و المپیک را دارد، از سوی فیفا برای حضور در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه انتخاب شد.
 
فیفا از شش داور سرشناس آسیایی برای حضور در این سمینار دعوت به عمل آورده که علاوه بر علیرضا فغانی از ایران می توان به روشن ایرماتوف از ازبکستان، نواف عبدالله از بحرین ، ساتو ریوجی از ژاپن،محمد عبدالله از امارات و فهد المرداسی از عربستان هم اشاره کرد.
 
علیرضا فغانی در جام جهانی 2014 به عنوان داور ذخیره حضور داشت و فرصت قضاوت پیدا نکرد و در بازی هایی که انتخاب شد تنها نقش داور چهارم را ایفا کرد اما با گذشت چهار سال و پیشرفتی که از این داور شایسته در این سال ها دیده شد به نظر می رسد برترین داور آسیا در سال 2016 این بار بتواند بازی های مهمی را در جام جهانی قضاوت کند.

ادامه مطلب...
پنج روز پس از وقوع زلزله هولناک ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه، امداد رسانی به روستاهای منطقه سرپل ذهاب ادامه دارد. همچنین وضعیت در مناطق زلزله زده به ثبات رسیده است. عکاس: اصغر خمسه/ مهر
 
ادامه مطلب...

پژمان حسن پور فلاح ورزشکار البرزی و قهرمان چندین دوره مسابقات جهانی کیک بوکسینگ،تعدادی از مدال های جهانی خود را برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه به حراج گذاشت.
همچنین شاهرخ نسرین پی، مهران صادقی و امیر یوسفی از قهرمانان پرورش اندام جهانی با مشارکت فروش مدال های خود به کمک زلزله زدگان شتافته اند.
زلزله یکشنبه شب هفته گذشته غرب کشور را لرزاند که ضمن جان باختن 436 تن نزدیک به 8 هزار نفر مصدوم شدند و خسارات زیادی به بار آورد.

ادامه مطلب...

خسرو ساکی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز اضافه کرد: طی 4 سال گذشته یکهزار و 400 کلاس درس به مجموعه فضای آموزشی افزوده شده که این میزان همچنان کاستی های گذشته را جبران نکرده است.
وی افزود: در مدت 4 سال اخیر روند جذب خیرین مدرسه ساز افزایشی بوده و هر سال شاهد تحقق حدود 30 درصد اعتبارات این بخش بوده ایم.
ساکی گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از 455 هزار و 452 دانش آموز در استان وجود دارد که به رغم
افزایش یکهزار کلاس درس در البرز ،شاخص های این حوزه نسبت به سطح کشوری تغییری نکرده است.
وی با اعلام اینکه به واسطه رشد جمعیت دانش آموزی در البرز به بیش از 5 الی 6 هزار کلاس درس جدید نیاز داریم، تاکید کرد: 3 هزار کلاس درس موجود نیز نیازمند بازسازی و تعمیر است. خسرو ساکی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز اضافه کرد: طی 4 سال گذشته یکهزار و 400 کلاس درس به مجموعه فضای آموزشی افزوده شده که این میزان همچنان کاستی های گذشته را جبران نکرده است.
وی افزود: در مدت 4 سال اخیر روند جذب خیرین مدرسه ساز افزایشی بوده و هر سال شاهد تحقق حدود 30 درصد اعتبارات این بخش بوده ایم.
ساکی گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از 455 هزار و 452 دانش آموز در استان وجود دارد که به رغم
افزایش یکهزار کلاس درس در البرز ،شاخص های این حوزه نسبت به سطح کشوری تغییری نکرده است.
وی با اعلام اینکه به واسطه رشد جمعیت دانش آموزی در البرز به بیش از 5 الی 6 هزار کلاس درس جدید نیاز داریم، تاکید کرد: 3 هزار کلاس درس موجود نیز نیازمند بازسازی و تعمیر است.

ادامه مطلب...

حسین عسکری روز شنبه به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی افزود: تاریخ استان البرز مملو از افتخارات فرهنگی و تاریخی قابل توجه در حوزه کتاب و کتابت است که از آن جمله افتخار نخستین ترجمه منظوم فارسی کتاب های شریف نهج البلاغه و صحیفه سجادیّه به نام یکی از مشاهیر استان البرز در روزگار قاجار ثبت شده است.
وی اظهار داشت: میرزا تقی ساوجبلاغی معروف به دبیر اعلم و عنوان نگار فرزند محمّد منشی ساوجبلاغی، از سخنوران، هنرمندان و نویسندگان دوره قاجار صاحب این 2 اثر ارزشمند است.
وی گفت: او ادیب و شاعری بود که علاوه بر ترجمه و شرح متون دینی، دانش خود را به هنر خوشنویسی نیز آراسته بود.
عسکری با بیان اینکه این شاعر و ادیب در روستای نجم آباد از توابع شهرستان نظرآباد واقع در استان البرز زاده شده، افزود: پس از دانش اندوزی و هنرآموزی از پدرش که نخستین منشی دیوان رسایل خاصه و تحریرات محرمانه محمّدشاه و ناصرالدین شاه قاجار بود، به خدمت در دیوان رسایل قاجار مشغول شد و در دیوان رسایل حکومت ناصرالدین شاه به مقام دبیری و منشی گری رسید.
وی ادامه داد: مظفرالدین شاه پنجمین پادشاه قاجار به او لقب 'عنوان نگار' داد و ماهانه 30 تومان حقوق برایش تعیین کرد.
این پژوهشگر البرزی گفت: دبیر اعلم به زبان های فارسی، عربی، تُرکی و فرانسوی تسلّط کامل داشت و علاوه بر منشی گری و نویسندگی، در زادگاه خود به کشاورزی می پرداخت.
وی افزود: اولین هایی همانند نخستین نهج البلاغه منظوم و نخستین صحیفه سجادیّه منظوم به زبان فارسی در تاریخ نگارش و سرایش به نام او ماندگار شده است.
وی بیان داشت: نهج البلاغه منظوم مورد اشاره، در هیچ کدام از فهرست ها و کتابشناسی های ایران معرفی نشده است و ترجمه منظوم صحیفه سجادیه، در قالب مثنوی سروده شده و 1994 بیت است.
عسکری گفت: نسخه ای از این کتاب دست نویس به خط تستعلیق در کتابخانه مجلس شورای اسلامی نگهداری می شود.
وی با اشاره به اینکه این 2 اثر ارزشمند همچنان خطی هستند، اظهار امیدواری کرد با مساعدت دست اندرکاران فرهنگی استان البرز، به زودی چاپ و منتشر شوند.

ادامه مطلب...

سرهنگ پاسدار علی ترکاشوند روز شنبه افزود: سپاه استان البرز با راه اندازی قرارگاه سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) در روستای تپانی دشت ذهاب کار بازسازی 5 روستا را پیگیری می کند.
وی با بیان اینکه این 5 روستا شامل روستاهای الیاسی مهر، تپانی، نوشیروان، قلعه واری و قلعه بهادری در دشت ذهاب هستند، اظهار داشت: همچنین سپاه استان معین 5 روستای دیگر در امر خدمات رسانی و امدادرسانی شده است.
وی گفت: هم اکنون قرارگاه سازندگی سپاه البرز اقدام به ایجاد سوله های بزرگ برای اسکان موقت مردم این روستاها کرده تا کار سازندگی را آغاز کند.
ترکاشوند با اشاره به اینکه هواشناسی پیش بینی بارندگی های شدید در هفته جاری را کرده، افزود: نیاز مردم به چادر برای اسکان مرتفع شده و اکنون فقط نیاز به چادرهای مقاوم و پلاستیک های بزرگ برای احشام و علوفه آنان است.
**البرزی ها پیشتاز شدند
وی در ادامه به پیشتازی سپاه استان البرز در ارسال کمک های مردمی به مناطق زلزله زده اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از 50 کامیون و تریلر کمک های مردمی به روستاهای مشخص شده ارسال شده به سوله ها انباشت از این کمک ها شده و مردم دیگر نیازی به دریافت این کمک ها نمی بینند.
رئیس بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه پس از تامین خوراک و پوشاک وارد فاز سازندگی خواهیم شد، از مردم خواست در صورتیکه خواستار کمک به زلزله زدگان بودند اقلامی همچون بیل، کلنگ و ابزار ساختمانی مورد نیاز منطقه را ارسال کنند.
وی تاکید کرد: همچنین مردم می توانند کمک های خود را به صورت نقدی اهدا کنند تا لوازم مورد نیاز ساخت و ساز منازل روستایی تهیه شود.

***آمادگی اعزام 50 گروه جهادی البرز به مناطق زلزله زده/استقرار 3 قرارگاه در سرپل ذهاب
ترکاشوند با بیان اینکه استان البرز آمادگی اعزام 50 گروه جهادی به مناطق زلزله زده را دارد، گفت: اکنون اولویت اعزام نیروها، گروه های تخصصی و خدمات رسانی و ارسال ماشین آلات مردمی است.
وی افزود: سپاه استان هم اکنون در 3 منطقه استان کرمانشاه اقدام به استقرار قرارگاه کرده است ضمن آنکه به مدت یک هفته 15 هزار پرس غذای گرم بین زلزله زدگان توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه قرارگاه سوم نیز در قصر شیرین مستقر است، ادامه داد: 2 استان هرمزگان و کرمان معین تعدادی روستا بودند ولی با توجه به اینکه کمک های مردمی آن ها کم بوده و یا هنوز دریافت نشده، البرز با حجم بالایی کمک های مردمی که دارد به معین استان های دیگر نیز کمک می کند.
ترکاشوند در پایان از مردم البرز تشکر و قدردانی ویژه کرد و گفت: مردم البرز ثابت کردند که مردم شرایط سخت هستند وتشکر کمترین قدردانی از این حضور است.

ادامه مطلب...

سردارعباسعلی محمدیان روز شنبه در بازدید از قرارگاه سرقت استان البرزافزود: به منظور افزایش احساس امنیت در جامعه، تمام فعالیت های این قرارگاه از سوی دبیرخانه مرکزی آن در پلیس آگاهی ناجا هدایت می شود.
وی گفت: پلیس در پیشگیری از جرایم رویکردی خاص دنبال می کند و حساسیت و توجه خاص به مقوله مقابله با سرقت در دستور کار خود قرار داده است .
محمدیان افزود: اقدامات پیشگیرانه از سرقت به ویژه سرقت های خرد، برخورد قاطع با سارقان و افزایش سطح آموزش های عمومی جامعه و فرهنگ سازی، سهیم کردن سایر بخش های جامعه در ارتقای سطح کمی و کیفی امنیت در این حوزه از جمله مهمترین اهداف قرارگاه در پیشگیری و کاهش سرقت است.
وی به برجسته سازی نقش مردم در پیشگیری از سرقت تأکید کرد و گفت: برای کاهش سرقت باید فرهنگ پیشگیری را در جامعه نهادینه کنیم چرا که بسیاری از سرقت ها به ویژه در حوزه خُرد به دلیل عدم آگاهی و یا سهل انگاری مردم در رعایت موارد ایمنی و امنیتی اتفاق می افتند.
محمدیان خاطرنشان کرد: کم کردن فاصله وقوع تا کشف، کاهش زمان حضور در صحنه جرم، مدیریت بر جغرافیای جرم و انجام عملیات آفندی علیه مجرمان از جمله مواردی هستند که بر افزایش ضریب امنیت تأثیر مشهود دارند.
فرمانده انتظامی استان البرزگفت: پلیس البرز برای توفیق در دستیابی به اهداف قرارگاه با به کارگیری توانمندی های معاونت های ستادی و اجرایی خود از ظرفیت های درون سازمانی نهایت استفاده را می کند اما برای کسب نتایج بهتر باید سایر نهادها و دستگاه های برون سازمانی پای کار باشند چرا که اقدامات آنها نیز نقش موثری در پیشگیری و مقابله با سرقت دارد.

ادامه مطلب...

داریوش بیات نژاد روز شنبه افزود: این افراد به همراه لوازم مورد نیاز اعم از پتو ،چادر اسکان اضطراری،البسه گرم محل سکونت خود کرمانشاه انتقال داده شدند.
وی ادامه داد: پس از نیاز سنجی امکانات مورد نیاز زلزله زدگان پایگاه های مشارکتهای مردمی در تمام بهزیستی شهرستان های البرزفعال شد.
بیات نژاد گفت: درمرحله اول تیم 40 نفره از آفرودسواران دو دیفرانسیل ایرانی در قالب داوطلبان طرح محب اداره کل بهزیستی استان البرز به همراه وسایل و مواد غذایی مورد نیاز زلزله زدگان جهت خدمت رسانی به مناطق صعب العبوراعزام شد.
وی خاطرنشان کرد: 11 دستگاه خاور و 8 دستگاه نیسان به ارزش 2 میلیاردو 200 میلیون تومان شامل چادر ، گاز پیکنیک، پتو، برنج و حبوبات، مواد غذایی، البسه ، مواد بهداشتی، نان ،آب کنسرو،شیرخشک کمک های مردمی جمع اوری شده در پایگاههای مستقر در بهزیستی شهرستانهای استان البرز را به کرمانشاه منتقل کردند.
وی ادامه داد: دومین هیات ورزشی موتور سواری و اتومبیل رانی و کمیته دو دیفرانسیل خودروهای آفرود عضو داوطلبان طرح محب بهزیستی استان البرز برای خدمت رسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور به تعداد 22 خودرو و همراهی بیش از 10 پزشک متخصص و درمانگر جهت خدمات دهی به مناطق صعب العبور زلزله زده راهی منطقه غرب کشورشدند.
وی افزود: همچنین ، راه اندازی و استقرار مجهزترین آشپزخانه سیار به همراه 15 آشپز ماهر و تمام ملزومات مورد نیاز آشپزی به منظور تهیه غذای گرم در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب نیز انجام شد.
مدیرکل بهزیستی استان البرز یادآورشد: اعزام تیم محب استان البرز که با هدف مداخلات روانشناختی در مناطق زلزله زده کرمانشاه و تشکیل اجتماعات محلی و آغاز مداخلات روانشناختی برای بر طرف کردن تاثیرات منفی و عوارض ناشی از بحران زلزله از دیگر اقدامات دراین زمینه بود.
وی ، اسکان تعداد 20 نفر از همراهان در مدت حضورشان در استان البرزو اهداء بخشی از حقوق 300 تن از کارکنان بهزیستی را برای تامین مایحتایج زلزله زدگان از دیگر اقدامات انجام شده دراین زمینه برشمرد.

ادامه مطلب...
صفحه1 از591