در حالی که در برخی محله های استانبول مانند آرناووت کوی، اسن یورت، سیلیوری، آوکیلار، بیلیک دوزو مردم از سطح زندگی متوسط رو به پایینی برخوردار هستند درست در مقابل آنها جوانان ثرومند و اعیان نشین مناطقی مانند بشیکتاش، ساریِر، بیگلو، باکر کوی، بیکوز نمی دانند پول های خود را چگونه خرج کنند.

این جوانان که به بچه پولدارهای استانبول شهرت دارند، هرکدام برای خرج کردن ثروت خود و خوشگذرانی راهی متفاوت را انتخاب می کنند، یکی علاقمند به حیوانات خانگی گرانقیمت است و دیگری عاشق هواپیمای شخصی است.

برخی دیگر نیز اشتیاق شدیدی به خرید انواع خودرو با قیمت های نجومی دارند. اما نقطه مشترک تمام آنها علاقه به اشتراک گذاشتن عکس های خود در شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام و در اصل خودنمایی با داشته هایشان است.

بچه پولدارهای اینستاگرام و به‌ویژه استانبول که موضوع مورد بحث ما هستند بر سر مورد دیگری نیز با یکدیگر رقابت دارند و آن هم تعداد فالوور در صفحات شخصی و تعداد لایک های زیر پست هایشان است و گاهی به خاطر این موضوع دست به انتشار تصاویری می زنند که جدا جای تاسف دارد.

در این گزارش سری به صفحات شخصی برخی از این افراد در اینستاگرام زده ایم و تعدادی از تصاویر منتشر شده در آنها را برای شما گردآوری کرده ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

در زندگی لاکچری بچه پولدارهای استانبول چه می گذرد؟+تصاویر

 

ادامه مطلب...
در زندگی هر فردی به غیر از تغذیه و سلامت جسمی، تغذیه و سلامتی روحی هم بسیار مهم است. اگر فردی به ویتامین‌های بدن خود دقت کند ولی اصلاً به روانش رسیدگی نکند کم‌کم این بیماری‌های روحی تبدیل به بیماری جسمی می‌شود که تأثیرش به مراتب بدتر از یک بیماری عادی است.
 
 یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند روح آرام‌تری داشته باشید فکر نکردن به مسائل منفی است. در اینجا ما چند نمونه از این افکار منفی را به شما معرفی می‌کنیم، افکاری که می‌تواند مثل سم روح شما را بخورد.
 
 
تفریح و سرگرمی وقت تلف کردن است
بعضی‌ها اعتقاد دارند باید در زندگی سخت کار کنند تا بتوانند آینده خوبی داشته باشند. آنها با این فکر غلط که تفریح و سرگرمی در زندگی نیاز نیست همیشه خود را مشغول نگه می‌دارند و سعی می‌کنند بیشتر کار کنند تا زندگی. در این شرایط است که افراد به مرور از نظر روحی تحلیل می‌روند و فرسوده می‌شوند. یادتان باشد کار و تفریح برای زندگی سالم یک امر ضروری است. هر چقدر کار می‌کنید در کنار آن باید تفریح هم داشته باشید تا بتوانید انرژی برای ادامه کار پیدا کنید.
 
 
دیگران را کنترل کن
همان‌طور که خود شما از اینکه کسی بهتان امر و نهی کند خوشتان نمی‌آید مطمئن باشید دیگران هم همین حس را دارند. همه ما موقعیت‌هایی داشتیم که در آن تحت کنترل کسی بودیم. امر و نهی والدین، مدرسه قوانین کار و امثال اینها. فراموش نکنید اگر سعی کنید کسی را در مشت خود نگه‌دارید آن فرد راهی برای سرکشی پیدا خواهد کرد.
 
منفی نباشید 
 
 خود شما از اینکه کسی بهتان امر و نهی کند خوشتان نمی‌آید
خشم خود را بیرون بریز
خیلی‌ها فکر می‌کنند در زمان عصبانیت اگر خشم خود را برون‌ریزی کنند و به دیگران پرخاش کنند از بار هیجانات و احساساتشان کاسته می‌شود و این کار را مفید می‌دانند. اما برون‌ریزی خشم در واقع یک خود ویرانگری است. اگر خشمگین شوید و با پرخاشگری برخورد کنید مردم نفوذ بیشتری بر شما خواهند داشت. پس بدانید خشم زمانی خوب است که با قاطعیت مطرح شود نه با پرخاشگری.
 
من را همین طور دوست داشته باشید
بعضی افراد فکر می‌کنند اگر هر ایرادی داشته باشند باید توسط دیگران پذیرفته شوند، به خصوص اعضای نزدیک خانواده باید تمام اخلاق و عادت‌های آنها را تحمل کنند. این طرز فکر اصلاً درست نیست و باعث عذاب شما می‌شود. عشق غیر مشروط فقط بین والدین و فرزندان کوچک اتفاق می‌افتد. در غیر این صورت این رفتار شماست که باعث می‌شود کسی عاشقتان شود یا از شما فاصله بگیرد.
 
منفی نباشید 
 
برون‌ریزی خشم در واقع یک خود ویرانگری است
همیشه مهربانی بهتر است
درست است که مهربان بودن و انعطاف داشتن در زندگی برای بهتر شدن هر نوع رابطه‌ای خیلی خوب است، اما در حقیقت همیشه هم نمی‌شود با این وضع ادامه داد. کسانی که همیشه در مقابل رفتار بد دیگران کوتاه می‌آیند و با مهربانی می‌خواهند آن را رفع کنند در نهایت تبدیل به یک ماشین در اختیار می‌شوند که همیشه باید مهربان باشد. اگر روزی خلاف این کار را بکند مورد نفرت واقع می‌شود. پس سعی کنید در مهربان بودن کمی متعادل باشید.
 
منفی نباشید 
 
سعی کنید در مهربان بودن کمی متعادل باشید
هدف باید کمال باشد
بعضی‌ها همیشه فکر می‌کنند اگر دنبال بالاترین و بزرگ‌ترین هدف بروند بهترین هستند. اینکه آدم در زندگی هدف داشته باشد و بخواهد به کمال مطلوب برسد اصلاً چیز بدی نیست ولی اگر تمام زندگی شما معطوف شود به این کمال گرایی و هرگز به آنچه هستید راضی نباشید قطعاً شکست می‌خورید.
 
همیشه بگو نه
درست است که نه گفتن یک بخش مهم در روابط افراد است و باید مثل یک درس از بچگی آموزش داده شود اما نباید فکر کنید که همیشه با نه گفتن برنده می‌شوید. نه گفتن باید دلیل و منطقی داشته باشد. حتی زمانی که به فرزند خود می‌خواهید نه بگویید باید برایش دلیل بیاورید. این نه گفتن‌های بدون دلیل معتبر تنها باعث رنجش اطرافیان می‌شود.
 
اتمام حجت کنید
این فکر همیشه در افراد ایجاد می‌شود که اگر در یک جر و بحث حرف آخر را بزنند و به قول معروف اتمام حجت کنند داستان ختم به خیر شده است. در صورتی که توپ و تشر زدن هرگز عشق به وجود نمی آورد و باعث جدایی و دوری آدم‌ها می‌شود. والدینی که زیاد به فرزندشان تذکر می‌دهند و به آنها القا می‌کنند که حرف ما حجت است و نباید دیگر حرفی بزنی در واقع مشغول تخریب یک ارتباط هستند.
 
 منفی نباشید
 
 توپ و تشر زدن هرگز عشق به وجود نمی آورد
صداقت مطلق بهتر است
یکی از غلط‌ترین تفکرات افراد این است که می‌خواهند همیشه و در هر شرایط راست‌گوی مطلق باشند. این کار نه تنها خیلی به نفع شما نیست بلکه در خیلی موارد می‌تواند به شدت به ضرر شما تمام شود. اگر شما صادقانه همه چیز را به هر کسی بگویید دیگر هیچ حریمی برای خودتان ندارید. این حرف به معنی دروغ گفتن نیست به معنی پنهان نگه داشتن بخشی از زندگی برای خودتان است. یادتان باشد بیان نا به جای حقیقت می‌تواند عذاب آور باشد.
 
منفی نباشید 
 
بیان نا به جای حقیقت می‌تواند عذاب آور باشد
من به هرچه بخواهم می‌رسم
خیلی‌ها دوست دارند در زندگی به تمام خواسته هایشان تمام و کمال برسند و اگر چند بار این اتفاق برایشان بیفتد این باور در آنها شکل می‌گیرد که در هر شرایط به هر چه می‌خواهند می‌رسند. اما باید بدانید که همه ما محدودیت هایی داریم که به ما اجازه نمی‌دهد هر چیزی را که می‌خواهیم به دست بیاوریم. موانع گاهی شخصی هستند و گاهی محیطی. اما در هر حال رسیدن به هر آنچه بخواهیم امکان پذیر نیست.
 
خودم انجام می‌دهم
هیچ فردی در دنیا کامل نیست. همه ما به شخص دیگری احتیاج داریم تا بعضی کارهای ما را انجام دهد. این موضوع با توجه به توان افراد و نوع نیازشان متفاوت است. اینکه یک شخص بخواهد خودش به تنهایی همه کارها را انجام دهد یکجا زمین می‌خورد و این حس شکست بیشترین ضربه را به او خواهد زد.
 
منفی نباشید
اگر برای خوشایند دیگران زندگی کنید دیگر خود واقعی‌تان نیستید
 
 
مقصر را پیدا کن
وقتی اتفاقی می‌افتد اگر بخواهید دنبال مقصر بگردید به مشکل برمی‌خورید. اول اینکه پیدا کردن مقصر اصلاً مشکل را حل کمی کند. دوم اینکه بیشتر باعث بروز جر و بحث می‌شود و مشکل را بیشتر می‌کند. سرزنش کردن دیگران و مقصر دانستن آنها باعث پایین آمدن عزت نفس به خصوص در بچه‌ها می‌شود. به عبارتی هر کس باید بتواند مسئولیت کار خودش را برعهده بگیرد. 
 
 
تنبیه روش تربیتی خوبی است
این روش تربیتی مدت‌هاست منسوخ شده و برای آن جایگزین‌های زیادی گذاشته‌اند. اما هنوز برخی افراد به تنبیه اعتقاد دارند. تنبیه تنها به طور موقت رفتارهای آزار دهنده یا ناخواسته را کم می‌کند اما تأثیر دائمی ندارد. همچنین تنبیه باعث بیگانگی می‌شود و هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. بیشتر پژوهش‌های روان‌شناختی نشان می‌دهد که تقویت پاسخ‌های مثبت یادگیری را افزایش می‌دهد.
 
درون‌گرا باش
بسیاری از افراد با این باور که باید احساسات واقعی‌شان را مخفی نگه دارند سالها خود را آزار می‌دهند. آنها فکر می‌کنند عاقلانه است اگر هرگز حس واقعی خود را نشان ندهند. اما باید بدانید که زیادی تودار بودن همان‌قدر بد است که زیادی آشکار بودن. پس در بروز احساسات خود تعلل نکنید فقط بدانید کجا این احساسات را نشان می‌دهید.
 
 منفی نباشید
 
 پول را برای زندگی بهتری به دست بیاورید
تائید پدر و مادر مهم‌ترین چیز است
درست است که احترام به والدین و گوش دادن به حرف و تجربیات آنها برای همه مفید است، اما اگر بخواهید دقیقاً مطابق دیدگاه آنها زندگی کنید یا برای دل‌شاد کردن آنها کارهایی را بکنید که دوست ندارید پس دیگر خود واقعی‌تان را از دست می‌دهید. سعی کنید برای خوشحال کردن آنها از روش‌های دیگری استفاده کنید تا بتوانید هم آنها را داشته باشید هم زندگی شخصی خودتان را.
 
پول و موفقیت یعنی خوشبختی
تفکر «به شدت کار کن و پول زیادی به دست بیاور» باعث شده برخی افراد زندگی سختی داشته باشند. آنها انقدر کار می‌کنند برای به دست آوردن پول که یادشان می‌رود بخش‌های دیگری هم در زندگی هست که می‌تواند برای آنها نشاط آور باشد. اعتیاد به کار شبیه اعتیاد به مواد مخدر است. بهتر است پول را برای زندگی بهتری به دست بیاورید.
 
 منفی نباشید
 
اعتیاد به کار شبیه اعتیاد به مواد مخدر است
یک قربانی، همیشه قربانی می‌ماند
برخی خاطرات و تجربیات تلخ کودکی در افراد به شکلی نهادینه می‌شود که تا بزرگ‌سالی هم با آنها همراه است. اگر فردی در کودکی یا گذشته خود مشکلاتی داشته و تحقیر شده یا افرادی بودند که باعث آزارش شدند، نباید بگذارد این فکر در بزرگ‌سالی بر او غلبه کند. او باید بداند با افکاری مثل «من همیشه قربانی هستم» «من بی کفایت هستم» یا جملاتی مشابه این نباید زندگی امروزش را فدای اتفاقات گذشته کند.
 
متواضع باش و از خودت تعریف نکن
بهتر است صادقانه نقاط قوت خودتان را بدون تکبر باور کنید و آنها را بیان کنید. اگر بی‌دلیل مهارت‌های خود را پنهان کنید در عمل افراد فکر می‌کنند شما برای شکست دادن آنها دروغ گفته‌اید. پس همیشه متواضع بودن خوب نیست و به همان اندازه غرور بی‌جا داشتن هم در روابط شما خطرناک است. اگر کارهایی هست که آنها را خوب انجام می‌دهید اجازه دهید استعدادها و توانایی‌هایتان شناخته شوند.
 
 منفی نباشید
 
 
 اگر بخواهید دقیقاً مطابق دیدگاه آنها زندگی کنید دیگر خود واقعی‌تان را از دست می‌دهید
همسرم باید عاشق خانواده‌ام باشد
این تفکر به شدت اشتباه است و باعث برهم خوردن روابط زناشویی شما خواهد شد. یادتان باشد همسر شما موظف نیست عاشق خانواده‌تان باشد. احساسات هر شخص یکی از حقوق اوست که نمی‌توان به زور آن را تغییر داد. شما فقط می‌توانید از همسرتان بخواهید با خانواده شما درست برخورد کند. ولی نباید برای احساسات او قانون تعیین کنید.
 
همه باید مرا دوست داشته باشند
درست است که همه آدم‌های مهربان و بی دردسر را دوست دارند اما اگر شما همیشه برای خوشایند دیگران زندگی کنید و بخواهید با همه مهربان باشید دیگر خود واقعی‌تان نیستید و فقط برای دیگران رفتار می‌کنید. اگر بنا بر دلایلی فردی را آزار داده‌اید و او از شما متنفر است می‌توانید با اصلاح رفتارتان او را خوشحال کنید ولی اگر فردی از سر حسادت و کینه بی دلیلی با شما خصومت دارد لزومی ندارد برای دل‌خوش کردن او رفتار خودتان را تغییر دهید.
 
منفی نباشید 
 
 
اگر در این مسابقه برنده نشوند خود را شکست خورده می‌دانند
برای برنده شدن بازی کن
بعضی‌ها همیشه از خودشان بیش از حد توقع دارند، آنها فکر می‌کنند باید به زندگی مثل مسابقه نگاه کنند و اگر در این مسابقه برنده نشوند خود را شکست خورده می‌دانند. در صورتی که این افکار باعث تخریب زندگی و روحیه شما می‌شود. شما باید برای خودتان حد و مرز مشخصی داشته باشید و لزوماً موفق نشدن در هر کاری را به نام شکست خوردن برای خود تمام نکنید. سعی کنید از کاری که می‌کنید لذت ببرید تا همیشه برنده باشید.
 

فرادید

 
ادامه مطلب...

علی شهبازی مسئول ستاد عتبات شهرستان فردیس پیش از ظهر چهارشنبه در همایش رهروان حسینی که در سالن اجتماعات شهرداری منطقه یک فردیس برگزارشد گفت:در سال ۹۶ ،۵ هزار زائر از شهرستان فردیس راهی کربلای معلی خواهند بود  و ۴ موکب از طرف شهرستان با دریافت مجوز بین المللی به ستاد عتبات استان البرز معرفی شده است.

وی با اشاره بر جمع آوری ۷۰ میلیون تومان کمک نقدی در ۶ ماهه اول سال ۹۶ خاطر نشان کرد:سهمیه امسال شهرستان فردیس در ستاد اربعین استان البرز ۳۶۵ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی خواهد بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فردیس ضمن بیان این مطلب که تعهد جمع آوری نذورات این ستاد در روز اربعین ۲۵۰ میلیون تومان برآوردشده است عنوان داشت: مقرر شده است تا ۱۹ اتحادیه مستقر در شهرستان با پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان ،مبلغ ۹۰ میلیون تومان در تامین مبلغ ایت تعهد به ستاد عتبات فردیس کمک نمایند.

وی با اشاره بر این که پیش بینی شده است تا مشکین دشت فردیس مبلغ ۵۰ میلیون تومان، آموزش پرورش ۷۰ میلیون تومان و نذورات مردمی ۳۰ میلیون تومان  خاطر نشان کرد:امیدواریم با جمع آوری نذورات و حمایت های مردم و مسئولین مبلغ این تعهد عملی شود.

ادامه مطلب...

تازه داماد که در جنایتی خونین دوستش را به قتل رسانده بود پس از محاکمه و تأیید حکم قصاصش در شعبه ۳۲ دیوانعالی کشور، سحرگاه دیروز در ندامتگاه کرج به دار مجازات آویخته شد.

 این درحالی بود که تلاشهای مسئولان قضایی و زندان تا آخرین لحظه های قبل از اجرای حکم بی نتیجه ماند.

رسیدگی به این پرونده از بیست و یکم دی سال ۹۲ به دنبال ناپدید شدن پسر جوانی به نام شهروز – ۲۵ساله- و اعلام موضوع ازسوی خانوادهاش به پلیس، در دستور کار قرار گرفت.

همزمان باآغاز تحقیقات، مأموران پلیس Police درتجسس ها، خودروی رها شده شهروز را نیزدر ۵ کیلومتری جاده هشتگرد- کرج کشف کرده و در بررسی ها با آثار خون روبه رو شدند. در ادامه جست وجوها نیز جسد خونین شهروز هم چند کیلومتر دورتر از خودرویش در کنار جاده پیدا شد. بدین ترتیب موضوع به بازپرس وکارآگاهان جنایی کرج اعلام شد و بلافاصله تیم تحقیق راهی محل مورد نظرشدند. پس از تحقیقات مقدماتی جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت. خودروی مقتول نیز برای بررسی به پلیس آگاهی منتقل شد.

کارآگاهان جنایی که درپی یافتن سرنخی برای کشف راز جنایت Crime مرموز بودند پی بردند قربانی ماجرا قبل از مرگ با فردی به نام عباس – ۲۱ساله- در ارتباط بوده است. بنابراین بلافاصله عباس دستگیر شد وتحت بازجویی قرار گرفت. او در نخستین بازجویی گفت: «چند ماهی از ازدواجم سپری شده بود که دوستم شهروز به من گفت، همسرم قبل از ازدواجش با من، با او رابطه داشته است. بعد هم حرف های زشت و ناپسندی زد که مرا دگرگون کرد.

چون من همسرم را عاشقانه دوست داشتم و هرگز باور نمی کردم او قبلاً با دوستم رابطه داشته است. درحالی که خون جلوی چشمانم را گرفته بود تصمیم گرفتم شهروز را بکشم. به همین خاطر پس از طرح نقش های با دوستم قرار گذاشتم. بعد از خوراندن آبمیوه مسموم، شهروز را بیهوش کردم. آنقدر کینه و خشم وجودم راگرفته بود که قدرت تصمیمگیری نداشتم. وقتی شهروز بیهوش شد در حالیکه گریه می کردم او را با چاقو کشتم و پس از رها کردن جسد و ماشینش کنار جاده فرار کردم.

محاکمه تازه داماد

پس از اعتراف های هولناک تازه داماد و صدور کیفرخواست، پرونده عباس برای محاکمه به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی Judge رنجبر و دومستشار-یزدان پوروخنک دار-ارجاع شد.

در آغاز جلسه قاضی دهقان نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند. آنگاه اولیای دم (پدر ومادر) در جایگاه قرار گرفتند واز قضات دادگاه خواستار قصاص قاتل The Murderer فرزندشان شدند. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: «شهروز به ناموس من توهین کرد. اما حالا که فکر می کنم متوجه می شوم من و او تاوان تصمیمگیری عجولانه ام را می دهیم. از وقتی بازداشت شدم روزها و شب هایم با کابوس مرگ همراه بوده است. و حالا از اولیای دم درخواست عفو و بخشش دارم. به جوانی ام رحم کنید. من قبول دارم که جنایت وحشتناکی مرتکب شدم اما تازه داماد هستم و هزار امید و آرزو دارم و…»

پس از پایان اظهارات متهم، قضات پس از شور متهم را باتوجه به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم کردند.

تأیید حکم اعدام

پس ازصدورحکم قصاص، قضات شعبه ۳۲ دیوانعالی کشور نیز آن را تأیید کردند و سرانجام پرونده در اختیار شعبه ششم اجرای احکام به ریاست قاضی محمد انبری قرار گرفت. اما باوجود تلاشهای صورت گرفته، اولیای دم بر اجرای حکم قصاص تأکید کردند.

لحظه های پراضطراب پای چوبه دار

پس از انجام مراحل اداری مربوطه، مرد جوان اعدامی سحرگاه دیروز در ندامتگاه مرکزی کرج پای چوبه دار رفت. این درحالی بود که فتاحی- رئیس ندامتگاه- چند نفر ازمسئولان ندامتگاه و دادگستری به همراه رئیس شعبه ششم اجرای احکام دادگستری، همچنان به تلاش هایشان برای جلب رضایت از اولیای دم ادامه دادند. اما آنها به هیچ عنوان حاضر به گذشت ازخون فرزندشان نشدند.

آخرین حرفهای قاتل قبل از اجرای حکم

فکر میکنی اعدام execution شوی؟

نمیدانم. عمر دست خداست. ولی میدانم کار اشتباهی کردم که البته به خاطریک لحظه عصبانیت وتصمیم عجولانه بود.ولی از همان روز که دستم به جنایت آلوده شد روزها وشب هایم با کابوس مرگ همراه شده بود. می دانستم که اعدام می شوم.

چرا پدر و مادرت برای آخرین ملاقات در زندان Prison حاضر نشدند؟

مرد جوان با شنیدن این حرف اشک در چشمانش حلقه زد و گفت من بچه سر راهی بودم که در اختیار بهزیستی بودم. تا اینکه زن و مردی مرا به فرزندی قبول کردند. من در این دنیا کسی را ندارم…

چرا آدم کشتی؟

الان دیگر برای این حرف ها دیر شده و فقط می توانم بگویم پشیمان هستم. او درباره زنم چیزهایی گفت که بشدت عصبانی ام کرد.

آیا درست می گفت؟

نمیدانم…..

همسرت کجاست؟

تقریباً شش ماه بعد از بازداشتم طلاق گرفت.

چرا دست به جنایت زدی؟

جاهلیت وتصمیم عجولانه….

آخرین حرفت چیست؟

می دانم که دیگر مرا نمی بخشند اما امیدوارم به خاطر خدا یک ماه به من فرصت بدهند. و…

چرا قاتل پسرم را نبخشیدم

پدر مقتول نیز که منتظر اجرای حکم بود گفت: «اگر پسرم در درگیری کشته می شد شاید قاتل را می بخشیدم و از قصاصش می گذشتم. اما او پسرم را با طرح نقشه قبلی بیهوش کرده و بعد با چاقو او را از پا درآورده است. این نهایت بیرحمی است برای همین هرگز او را نمی بخشم و باید اعدام شود.

جگرمان سوخته

مادر دلسوخته مقتول هم گفت: «این جنایتکار، جگرم را سوزانده و هیچ وقت از حق قصاصم گذشت نمی کنم.»

درخواست رئیس ندامتگاه

در ادامه و دقایقی قبل از اجرای حکم، فتاحی- رئیس ندامتگاه مرکزی کرج- هم ضمن ابراز همدردی با اولیای دم بار دیگر آنها را به بخشش و گذشت از اعدام پسر جوان دعوت کرد. او گفت: «لذت بخشش از انتقام دل چسب تر است. اگر شما از حق اعدام خود گذشت کنید این به معنای آن نیست که قاتل از زندان آزاد می شود. بلکه از نظر جنبه عمومی محاکمه می شود ومطمئن باشید در این رابطه قانون Law تدابیر لازم را اتخاذ کرده است. و اینگونه او مجازات می شود.»

انبری رئیس شعبه اجرای احکام نیز از آنها خواست که به خاطرخدا قاتل را ببخشند. اما آنها تحت هیچ شرایطی حاضر به گذشت نشدند.

بنابراین پس از خواندن حکم قصاص، قاتل پای چوبه دار ایستاد. سپس پدر مقتول طناب دار را به گردن عباس انداخت و لحظاتی بعد هم حکم قصاص اجرا شد.

فرجام تصمیمهای عجولانه وخشم کنترل نشده

زهره ندافی- روانشناس- درباره این پرونده تلخ و موارد مشابه گفت: بسیاری از بدعت ها و رفتارهای خشونت بار به دنبال تصمیم گیری ها و قضاوت های عجولانه اتفاق می افتد که سرانجام خوشایندی در برندارد.افراد از همان دوران کودکی باید یاد بگیرند که خشونت های خود را کنترل کنند و در مواقعی که عصبانی هستند تصمیمگیری نکنند.

ضعف مدیریت رفتاری باعث اخلال در روابط وبروز مشکلات فرد می شود. نکته ای که در بسیاری از پرونده های جنایی شاهدش هستیم.

اگر فردی در اوج خشونت دست به جنایت زد یعنی اینکه مدیریت خشم را فرانگرفته است. به همین خاطر آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با این موضوع می تواند بسیار کارساز باشد و بخش عمده جنایت های خونین و وقایع مشابه را کاهش دهد.

 

رکنا

ادامه مطلب...

فریدون معماری فوق‌تخصص جراحی سرطان اظهار کرد: با افزایش چشمگیر سرطان در سال‌های اخیر ضرورت دارد در تمام کشورها برای بیماری مانند سرطان که سیر افزایشی دارد استراتژی های متفاوتی داشته باشیم تا در آینده دچار این بیماری نشویم.

وی ادامه داد: در این راستا لازم است به مردم درباره علائم بیماری سرطان آگاهی‌های لازم داده شود تا در صورت مشاهده علائم مشکوک به پزشک مراجعه کنند.

معماری با اشاره به اینکه کم تحرکی، مصرف موادغذایی چرب و شیرین باعث بروز سرطان در افراد می‌شود، اظهار کرد: با وجود پیشرفت‌های پزشکی در سال‌های اخیر مردم تلاش می کنند تا از خطر بیماری‌ها در امان باشند؛ مهم ترین را‌ه‌ برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیرواگیر اصلاح سبک زندگی است، اصلاح تغذیه نادرست و افزایش تحرک خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند.

این متخصص جراحی سرطان با بیان اینکه آلودگی آب و هوا و کم تحرکی زمینه‌ساز بروز بیماری سرطان هستند، افزود: با تشخیص زودرس سرطان تا حد زیادی امکان درمان قطعی این بیماری وجود دارد همچنین افراد باید با مشاهده علائم غیر عادی همچون خونریزی، لاغری مفرط یا احساس گیرکردن مواد غذایی حین غذا خوردن باید به پزشک مراجعه کنند و تحت چکاپ قرار گیرند.

معماری در مورد سیر پیشرفت سرطان سینه عنوان کرد: به علت شیوع سرطان سینه خانم‌ها باید بعد از ازدواج سالی یک و یا ۲ بار برای انجام معاینه به پزشک مراجعه کنند، اما اگر شخصی سابقه ابتلا به سرطان در خانواده‌ دارد، باید به صورت ویژه پیگیر وضعیت سلامت خود باشد و برای افراد بالای ۴۰ سال ماموگرافی سالانه توصیه می‌شود تا تحت کنترل باشند.

وی با بیان اینکه زنان در سنین جوانی برای پیشگیری از بروز سرطان سینه باید تحت چکاپ قرار گیرند، اظهار کرد: خانم‌ها باید یاد بگیرند به بافت سینه خود به عنوان یکی از اعضای بدن که می‌تواند در معرض ابتلا به سرطان باشد، توجه کنند و به طور کلی تشخیص زودرس سرطان و سبک زندگی درست نقش اصلی در پیشگیری از سرطان ایفا می‌کند.

ادامه مطلب...

در راه رسیدن به موفقیت، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی ما، داشتن انگیزه کافی و حفظ آن خواهد بود. در طول مسیر فعالیت خود، ممکن است فاکتورها و عوامل مختلفی ظهور کنند که به هر ترتیب انگیزه لازم ما را برای کسب موفقیت دچار خدشه و نقصان نمایند. در این مقاله چند روش بسیار ساده برای تقویت انگیزه های درونی خودمان پیشنهاد خواهیم کرد.

گاهی فقط پنج ثانیه زمان نیاز دارید

یکی از شگفت آورترین نکته ها در مورد شخصیت ما انسان ها این است که چگونه می توانیم در مدت بسیار کوتاهی نسبت به زندگی خود احساس عدم رضایت داشته باشیم، و در عین حال در مدت زمان بسیار کوتاهی، این عدم رضایت را تبدیل به حسی مثبت و رضایتمندانه نماییم.

روش هایی برای تقویت انگیزه‌ی درونیِ خودمان!

بهترین روش های تقویت انگیزه

کافی است یک ایده تاثیر گذار را در ذهن خودمان داشته باشیم و در کسری از ثانیه صدها دلیل مختلفی را که می تواند ما را به ایده ذهنی مان نزدیک کند، با خودمان مرور کنیم. وقتی زندگی خودمان را با همان ایده تحقق یافته خودمان تصور کنیم، همه چیز ظاهر متفاوتی پیدا خواهد کرد.

یقین بدانید که اگر در لحظه ای هدف های خودتان را در فکرتان مرور کنید، تنها پنج ثانیه زمان برای انجام فعالیتی در جهت تحقق آن اهداف نیاز خواهید داشت، اگر از این فرصتی که برای خودتان فراهم کرده اید، بهره ای نبرید، مغز شما به سرعت این تفکرات را سرکوب خواهد کرد.

 

روش هایی برای تقویت انگیزه‌ی درونیِ خودمان!

باید خودتان را در انگیزه هایتان غرق کنید

وقتی به سمت هدفی گام برمی دارید، صحبت از رسیدن به خط پایان و کسب موفقیت های مورد انتظارتان، چندان امری دور از ذهن نخواهد بود. مطمئنا در این راه تلاش هایتان را دو چندان خواهید کرد و هر قدم که به رویایتان نزدیک می شوید را زیر نظر خواهید داشت.

اما این امکان وجود دارد که در مسیر رسیدن به موفقیت هایتان، نگرش و انگیزه ای که در ابتدای راه داشته اید را به فراموشی بسپارید، دچار نگرانی و تشویش شوید، و به طور کل کوشش های شخصی خودتان را بی ثمر و بی حاصل بیابید.

توصیه ای که در اینجا می توان ارائه داد این است که سعی کنید تحت هر شرایطی، خودتان را در انگیزه هایتان غوطه ور سازید. یکی از راه های تحقق این امر، استفاده از تخته آرزوها است. تخته آرزوها، مجموعه ای از عوامل انگیزشی، تصاویر و حتی گفتارهایی است که در یک محل گردآوری می شوند، و در نقطه ای که هر روز در معرض دیدتان قرار دارد، نصب می شوند. شما هر روز به این تخته آرزوها نگاه می کنید و به این ترتیب دائما اهداف مهمتان را برای خودتان یادآوری می کنید. به این ترتیب در همه حال در انگیزه های بزرگ خودتان غرق خواهید شد و در واقع همیشه با آنها زندگی خواهید کرد.

 

روش هایی برای تقویت انگیزه‌ی درونیِ خودمان!

اهدافتان را به هدف های کوچک تقسیم کنید

وقتی با اهدافی بزرگ روبرو می شوید و خودتان را در حلقه محاصره این هدف های بزرگ و سخت می بینید، حفظ انگیزه و توانایی فکری لازم برای رسیدن به موفقیت برایتان دشوارتر خواهد شد. یکی از بهترین روش هایی که می تواند در این راه به شما کمک کند، استفاده از فرایند کوچک سازی اهداف است. زمانی که اهداف بزرگ و سنگین خودتان را به صورت لیست کوچکی از هدف های خرد تبدیل می کنید، مسیر موفقیت را برای خودتان همواتر خواهید کرد.

به این ترتیب هر بار که یکی از این اهداف کوچک برایتان محقق می شود، احساس می کنید که به موفقیت هایتان نزدیک تر شده اید. همین امر باعث می شود که انگیزه هایتان همیشه تازه و دست نخورده باقی بماند. به این ترتیب رویایی که برای خودتان متصور بوده اید، از قالب فکر و خیالی وهم انگیز خارج می شود و به راحتی قادر به تمرکز و برنامه ریزی برای موفقیت هایتان خواهید بود.

قدرت موسیقی را از یاد نبرید

موسیقی و ملودی های مختلف می تواند احساسات شما را تحت کنترل خود قرار دهد. یک قطعه موسیقی می تواند ما را در سخت ترین شرایط به تحرک و حرکت وا دارد و احساسات ما را برانگیزد. دقیقا به همین خاطر است که فیلمسازان از موسیقی در فیلم هایشان استفاده می کنند و هر جا که بخواهند حس خاصی را در مخاطبان خودشان القا کنند، از موسیقی بهره می گیرند. در این میان بایستی به قدرت موسیقی در ایجاد و احیای انگیزه های درونی خودمان هم توجه نماییم.

فرقی نمی کند که آهنگ مورد علاقه ما، قطعه ای بی کلام باشد یا آوازی همراه با موسیقی ساده و بدون ریتم. به هر حال یک ملودی خاص می تواند تاثیری شگرف بر احساسات ما داشته باشد و انگیزه ای گرانبها در راه کسب موفقیت برایمان ایجاد نماید.

بنابراین سعی کنید در میان تمام فعالیت هایتان، وقت مختصری را هم به گوش دادن به موسیقی اختصاص دهید و در این زمان ها، از آهنگ های محرک و اثرگذار خودتان غافل نشوید. هر وقت که احساس کردید به انگیزه بیشتری در راه رسیدن به اهدافتان نیاز دارید، دکمه پلی را فشار دهید و موسیقی مورد علاقه خودتان را بشنوید.

خودتان را بشناسید و با خودتان مشورت کنید

یک بار از خود سوال کنید که چه کسی بهتر از خودتان، شما را می شناسد، و با زیر و بم رفتارتان به طور کامل آشنایی دارد؟ یکی از حقایق دردناکی که باید به آن اشاره کنیم این است که گاهی خودمان هم آشنایی کاملی نسبت به خود و انگیزه هایمان نداریم، و با این حال به یک باره تصمیم می گیریم که خودمان و دنیایمان را متحول کنیم. همین شناختی که از خودمان به دست می آوریم، سخت ترین کاری است که در راه رسیدن به اهدافمان باید انجام دهیم.

گفتگوی مثبتی که دائما با خود دارید، می تواند تاثیر شگرفی روی نگرش ها و انگیزه هایتان داشته باشد. هر بار که از خواب بیدار می شوید، و هر بار که می خواهید به خواب روید، سعی کنید با خودتان گفتگویی داشته باشید و در مورد تغییراتی که می خواهید در زندگی خودتان ایجاد کنید، خوب فکر کنید.

با این کار به خودتان اطمینان می دهید که از عهده تمام سختی ها برخواهید آمد. تمام کارها و فعالیت هایی که انجام می دهید را به همین طریق با خودتان مرور کنید، و آنقدر این کار را انجام دهید که رسیدن به هدف هایتان تبدیل به امری بدیهی و امکان پذیر شود. مطمئن باشید با این کار هرگز انگیزه هایتان رو به زوال نخواهد رفت.

ادامه مطلب...

در جلسه‌ای با حضور مسئولان سه دستگاه درگیر با طرح رونق تولید بر ارائه‌ تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط جهت نوسازی خطوط تولید به منظور تحول در تکنولوژی تاکید شد.

 طرح رونق تولید برای اولین بار در نیمه ابتدایی سال ۱۳۹۵ کلید خورد تا در ابتدا پرداخت تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی به ۷۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط در دستور کار قرار گیرد، طرحی که یکی از پروژه‌های اقتصادی کشور به شمار می‌آمد و از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کنار شش برنامه دیگر برای وزارت صنعت، معدن و تجارت تعریف شده بود و در نهایت اما حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۲۴ هزار واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی تخصیص یافت.

با آغاز سال ۱۳۹۶ طرح رونق تولید مجددا در دستور کار قرار گرفت تا اگر واحدی درخواست وام کرده و موفق به دریافت آن نشده است، ارقام مربوط به آن تعلق گیرد. در طرح مذکور قرار بر این شد تا ۲۰ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت به ۱۰ هزار واحد صنعتی در راستای بهبود وضعیت فعلی و نیز ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ۵۰۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ به منظور نوسازی و بهسازی پرداخت شود، طرحی که از اواخر تیرماه سال جاری کلید خورده و تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

با این حال وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه‌ای با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی - ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی - بر لزوم سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات توسط شبکه بانکی به منظور نوسازی خطوط تولید بنگاه‌های کوچک و متوسط جهت تحول در تکنولوژی تولید تاکید کرد.

در سال گذشته بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان منابع توسط نظام بانکی به بخش‌های صنعتی، معدنی و بازرگانی تزریق شد و وزیر صنعت، معدن و تجارت از رییس کل بانک مرکزی درخواست کرد تا طرح حمایت از رونق اقتصادی مانند سال گذشته مدنظر قرار گیرد تا عملکرد مثبت‌تری در طول شش ماهه دوم سال نسبت به شش ماهه ابتدایی به ثبت برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن امیدواری برای تزریق ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی جهت نوسازی خطوط تولیدی بنگاه‌های کوچک و متوسط جهت تحول در تکنولوژی تولید بر سرعت بخشیدن تخصیص ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به منظور رونق تولید در سال ۱۳۹۵ تاکید کرد.

ایسنا

ادامه مطلب...

روز گذشته پخش زنده سخنرانی رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل دور تازه‌ای از انتقادات علیه صدا و سیما را کلید زد.

با توجه به رویه انتشار خبر در صدا و سیما و اینکه ترامپ پیش از آغاز اولین سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل،‌ در توییتر خود اعلام کرده بود که حرف‌های مهمی در مورد کشورهایی که آمریکا با آنها درگیر منازعه است، خواهد زد،‌ انتظار می‌رفت که صدا و سیما و شبکه خبر،‌ در تصمیمی قابل درک،‌ از پخش مستقیم اظهارات ترامپ در سازمان ملل خودداری کنند اما برنامه‌ریزان تصمیم گرفتند که این سخنرانی به صورت زنده پخش شود!‌

شبکه خبر در جریان پخش زنده سخنرانی ترامپ،‌ حدود یک‌سوم ادعاهای او در مورد ایران را ترجمه‌نشده باقی گذاشت و در بخش دیگری از ادعاها که ترجمه آنها پخش شد،‌ مرتکب تحریف‌هایی اساسی شد.

از آن جمله،‌ وقتی که ترامپ مدعی شد «وقتش رسیده که ملت‌های دنیا با یک حکومت بی‌پروای دیگر مقابله کنند» مترجم شبکه خبر گفت: «ما با کشورهای دیگر هم مشکل داریم».

وقتی ترامپ ادعا کرد «این دولت [ایران] یک کشور ثروتمند را با تاریخ و فرهنگی غنی به یک کشور کشور منزوی و به لحاظ اقتصادی تهی‌شده از سرمایه بدل کرده است»، شبکه خبر گفت: «به تعبیر ما زندگی ایرانی‌ها می‌تواند بهتر باشد.»

وقتی ترامپ ادعایش را اینگونه ادامه داد: «این حکومت [ ایران] بعد از نیروی عظیم ارتش امریکا از مردم خودش می‌ترسد»، مترجم شبکه خبر گفت: «ارتش امریکا قوی است. مردم ایران هم قوی هستند.»

ترامپ همچنین در سخنرانی‌ جنجالی اش مدعی شد: «[حکومت ایران] دسترسی به اینترنت را محدود کرده، ماهواره‌ها را ساقط می‌کند، به سوی دانشجویان معترض آتش می‌گشاید و اصلاح‌طلبان را به زندان می‌اندازد»، مترجم شبکه خبر به گفتن اینکه «بسیاری اتفاقات در ایران می‌افتد که از نظر ما غیرقابل قبول است»، بسنده کرد.

امروز بعد از بالا گرفتن انتقادات به رویه صداوسیما در مورد ترجمه همزمان اظهارات ترامپ، مترجم همزمان این سخنرانی در ویدئویی که با آرم شبکه خبر منتشر شده است، مدعی شد که علت تحریف اظهارات ترامپ این بود که نمی‌خواست از رسانه ملی، علیه کشور خودش حرف بزند. او گفته است: «ترامپ در سخنرانی خودش در سازمان ملل حرف‌هایی علیه ایران زد که من آنها را ترجمه نکردم،‌ در آن لحظه تصمیم گرفتم که آنها را ترجمه نکنم؛ ترجمه همزمان همان طور که خودتان می‌دانید یک امر لحظه‌ای و سریع است. ‌حالا چرا من در آن لحظه تصمیم گرفتم که آن را ترجمه نکنم؟‌ چون یک: این حرف‌ها خلاف واقع بود، ‌دو: علیه کشور من بود و علیه ایران بود. ‌به نظر من هر کس دیگری هم بود این کار را (ترجمه اظهارات خلاف واقع ترامپ) نمی‌کرد. (علاوه بر این فیلم اظهارات ترامپ) زیرصدا داشت، ما به علم زیرصدا را (نگه‌) داشتیم و من هم (در زمانی که ترامپ حرف‌های ضد ایران می‌زد) مکث کردم، ‌زیرصدا بلند بود و کسی که بداند چی است،‌ می‌گوید. فکر نمی‌کنم که این قشنگ باشد که من بخواهم علیه کشور خودم، در رسانه ملی خودم، علیه کشور خودم صحبت کنم!»

تنها اگر از منظر روزنامه‌نگارانه به این اظهارات نگاه کنیم،‌ ایرادهای بسیاری به تمام اجزای استدلال آن وارد است. مترجم در گزاره اول که گزاره‌ای خبری است می‌گوید بخش‌هایی از اظهارات ترامپ را ترجمه نکرده است که این حرف او خلاف واقع است چون او علاوه بر اینکه بخشی از اظهارات را ترجمه نکرده، بخش دیگری را هم تحریف کرده است که با هیچ منطق اخلاقی و حرفه‌ای قابل توجیه نیست. روزنامه‌نگاران نمی‌توانند به صلاح‌دید خودشان حرف‌های منابع خبر را تغییر دهند یا دست به حذف‌های اساسی بزنند به طوری که مفهوم اظهارات را تغییر دهند.

مترجم مدعی شده است که «در لحظه» در مورد تحریف و حذف‌هایی که در ترجمه انجام داده، ‌تصمیم گرفته است. ‌سوای اینکه این گزاره مطابق حقیقت است یا در اتاق خبر شبکه خبر،‌ در مورد ترجمه اظهارات ترامپ تصمیم‌گیری شده است، مترجم در جایگاهی نیست که چنین دروازه‌بانی را در خبر اعمال کند و بخش‌هایی از خبر را بنا به خواست خودش حذف کند.

مترجم می‌گوید ادعاهای ترامپ را به این دلیل ترجمه نکرده است که «خلاف واقع» بوده است.  ‌مترجم نهایتا یک عامل انتقال متن است، نه ویراستاری که مسئولیت حقوقی صحت گفته‌های منبع را به عهده داشته باشد. ‌مترجم، مسئول است که متن را به صورت کامل به دست مخاطبان آن برساند و بعد از آن، دبیران خبر ‌و مخاطبان هستند که باید در مورد متن رسانه‌ای که در اختیار آنها قرار گرفته است، تصمیم بگیرند.

مترجم مدعی است که علت دیگر خودداری او از ترجمه ادعاهای ترامپ این است که این اظهارات «علیه ایران» بوده است. ممکن است که روزنامه‌نگار حق داشته باشد از نقل خبری ناراحت یا خشمگین شود اما حتما حق ندارد به این دلیل،‌ از انتقال خبر خودداری کند. عده‌ای از اساتید روزنامه‌نگاری ایران،‌ در مورد این اصل کار را تا جایی پیش برده‌اند که می‌گویند «نسبت روزنامه‌نگار با خبر،‌ باید نسبت مرده‌شوی و جسد بی‌جان باشد». نمی‌توان به این دلیل که به نظر می‌رسد اظهارات کسی علیه فرد، نهاد یا حتی کشوری دیگر است،‌ از نقل آن خودداری کرد و دست به تحریف اظهارات زد.

این استدلال که «هر کس دیگری هم بود همین کار را می‌کرد» مطلقا خالی از اعتبار است. اگر هر مترجمی بخواهد با چنین رویه‌ای اظهارات دیگران را تحریف کند،‌ به هیچ مترجمی در هیچ برنامه چند زبانه‌ای نمی‌توان اعتماد کرد.  در این صورت‌تمام اجلاس‌های بین‌المللی دچار بحران خواهند شد و نیمی از داستان‌های رسانه‌ای منتشر نخواهند شد چرا که بسیاری از متون  رسانه‌ای  بر اساس ارزش خبری «برخورد»‌ علیه گروهی و به نفع گروهی دیگر است!

مترجم در ادامه، احتمالا برای سلب مسئولیت از خود،‌ می‌گوید صدای اصلی سخنرانی به اندازه کافی بلند بود و هر کس { که می‌خواست} می‌توانست متوجه شود که ترامپ در لحظات سکوت مترجم چه گفته است. در پاسخ باید گفت کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و متوجه اظهارات مترجم می‌شوند سخنرانی را هم از کانال‌های دیگری پیگیری می‌کنند. قرار دادن ترجمه همزمان روی سخنرانی برای کسانی است که زبان انگلیسی نمی‌دانند. اگر قرار باشد شرط دست‌یابی به اطلاعات صحیح، دانستن زبان خارجی باشد،‌ دیگر چه نیازی به رسانه فارسی‌زبان؟ این رویه یعنی نادیده گرفتن حق آگاهی افرادی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند، به نابرابری آگاهی و دسترسی به اطلاعات دامن می‌زند،‌ به شکاف موجود بین طبقات مختلف جامعه دامن می‌زند و ضایع‌کننده حقوق افراد جامعه است.

در پایان، نیما چیت‌ساز مترجم همزمان سخنرانی ترامپ برای شبکه خبر، ادعا می‌کند که «قشنگ نیست» که از رسانه ملی کشورش،‌ علیه کشورش حرف بزند!‌ این اظهارات به روشنی نشان می‌دهد که چرا مترجم ادعاهای ترامپ نباید در رسانه ملی به عنوان مترجم فعالیت داشته باشد. مترجم به عنوان واسط،‌ باید متوجه این مساله باشد که ترجمه اظهارات سخنرانان و تکرار واژه‌های آنها به زبان دوم،‌ به معنی «حرف‌زدن له یا علیه چیزی» نیست!‌ مترجم به وجه شخصی نیست که تریبون پخش زنده سیما را در اختیار می‌گیرد. واسط باید امین و متعهد باشد و متوجه باشد که در برابر گوینده و شنونده پیام مسئول است که متن را با دقت و صحت و به طور کامل منتقل کند. ‌مسئولیت تصمیم‌گیری در مورد تفسیر خبر به عهده بخش دیگری از تحریریه است.

رسانه می‌تواند داستان‌هایی را نادیده بگیرد و انتخاب کند که برخی از اخبار را بر مبنای تصمیم هیات تحریریه پوشش ندهد اما رسانه اخلاقا نمی‌تواند اخبار را تحریف کند یا بخشی از یک خبر را پوشش دهد در حالی که بخش دیگری از آن را نادیده می‌گیرد. این روند به جز به بار آوردن افتضاح و سلب اعتماد بیشتر از رسانه‌ ملی نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.

فراتر از این موارد، هر کدام از ما به عنوان یک شهروند ایرانی باید بدانیم علیه ما چه موضعی گرفته شده تا واکنش مناسبی نسبت به آن موضع داشته باشیم و در فضای مجازی یا حقیقی، متناسب با واقعیت موجود، حرف حق خود را بزنیم. اقدام مترجم محترم، مصداق بارز کتمان واقعیت و پاک کردن صورت مساله بود و باعث شد بسیاری از مردم متوجه نشوند که فردی مانند ترامپ چه مواضع خصمانه‌ای علیه ما دارد. در واقع این عزیز به سود آقای ترامپ کار کرد.

ایسنا

ادامه مطلب...

پاشنه کفش پیاده‌روی نباید خیلی ضخیم باشد. این نوع پاشنه به کوبیده شدن پای شما بر زمین منجر خواهد شد که علاوه بر کند کردن حرکت شما، امکان بروز درد مچ پا بعد از پیاده‌روی را افزایش می‌دهد.

 پاشنه کفش باید نسبتا نرم و باثبات باشد و مانع بروز حرکت عمودی یا افقی پا شود. پاشنه‌ای که بسیار نرم باشد توصیه نمی‌شود. زیره کفش نیز نباید لغزنده باشد.

وجود یک بالشتک منعطف که امکان بیشتری برای خم کردن انگشتان پاها را فراهم کند، در کفش پیاده‌روی ضروری است.

زبانه کفش نیز باید نرم و فوم‌دار باشد تا از فشار ناشی از رویه و بند کفش روی پای شما بکاهد، این امر در طول پیاده‌روی‌های طولانی بسیار حائز اهمیت است.

سبک وزن بودن نیز از جمله ویژگی‌های مهم کفش پیاده‌روی است. انتخاب کفش‌های چرمی سنگین برای پیاده‌روی اشتباه است.

متناسب بودن سایز کفش بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده‌روی است. بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود یک سانتی‌متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد.

بهترین زمان برای خرید یک کفش پیاده‌روی اواخر روز است؛ زمانی که در نتیجه پیاده‌روی یا فعالیت‌های روزانه پای شما کمی باد کرده است.

جام جم

ادامه مطلب...

«امروز جشن گودبای پمپرز شاینا جون بود؛ خیلی خوش گذشت.»، «آیتا جون امروز برای اولین بار راه رفت؛ مرسی از مهمونایی که تو جشنمون شرکت کردن.»، «امروز جشن تعیین جنسیت بچه ما بود؛ مرسی که اومدید؛ خیلی خوش گذشت.» و... این جملات کوتاه اینستاگرامی برایتان تکراری و آشنا نیست؟ روزانه عکس چند شاینا و آیتا و... را لایک می‌کنید و در جریان لحظه لحظه زندگی‌شان هستید؟

 همه چیز از جشن تولدهایی شروع شد که همه‌شان با یک میز بزرگ و بادکنک های هلیومی رنگی و یک تم مشخص تزیین می‌شدند و تنها چند دقیقه پس از برگزاری در صفحات اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شدند. پدر و مادرهایی که لباس‌هایشان را با کودکشان ست می‌کنند و به معنای اینکه خیلی والدین خوبی هستند، عکس‌های خصوصی‌شان را در شکل و شمایل مختلف به اشتراک می‌گذارند تا به فالوورهای صفحه‌شان بگویند، خیلی خانواده شاد و خوشحالی هستند.

حالا مدت‌هاست که برگزاری این جشن تولدهای پرهزینه که بیشترشان هم به نیت جمع کردن فالوور بیشتر در اینستاگرام برگزار می‌شود، برای خیلی از این پدر و مادرها تکراری شده و از این رو دست به خلاقیت زده‌اند و جشن‌هایی برگزار می‌کنند که هیچ‌گاه در فرهنگ ما ایرانی‌ها جایی نداشته است. جشن‌های عجیبی که تصاویرش با افتخار در فضای مجازی به هم به اشتراک گذاشته می‌شود!

جشن «گودبای پمپرز»

جشن «گودبای پمپرز» یا همان خداحافظی با پوشک یکی از این جشن‌های عجیب است که اتفاقا این روزها سر و صدای زیادی هم کرده است. محتوای جشن به این صورت است که والدین، از اینکه کودکشان می‌تواند از این به بعد بدون استفاده از پوشک زندگی کند، بسیار خوشحال هستند. آن‌ها جشنی ترتیب می‌دهند که در این جشن تمام المان‌ها به صورت پوشک و یا ... طراحی شده است. میهمانانی هم به این جشن دعوت می‌شوند و از این بابت که کودک خانواده دیگر پوشک ندارد، می‌رقصند و دست می‌زنند و خیلی از این بابت شادند.

 

جشن «تاتی»

جشن «تاتی» در واقع جشن اولین قدم برداشتن‌های کودک است. طبعا هر پدر و مادری از اینکه فرزندشان بتواند به تنهایی اولین قدم‌های زندگی‌اش را بردارد، خوشحال هستند. اما پدر و مادرهایی هم هستند که خوشحالی‌شان از این بابت انقدر زیاد است که به این مناسبت جشن برگزار و میهمان دعوت می‌کنند. معمولا المان‌های این جشن به شکل کفش و پا طراحی می‌شوند و محتوای جشن ابراز شادمانی از روند رشد و نمو کودک است.

جشن «تعیین جنسیت»

از دیگر جشن‌های باب شده این روزها جشن تعیین جنسیت است. در این جشن میهمانان دعوت شده به مراسم از جنسیت بچه‌ای که در شکم مادر است، خبر ندارند. جشن با المان‌های آبی و صورتی طراحی می‌شود که رنگ آبی نماد فرزند پسر و رنگ صورتی نماد فرزند دختر است. میهمانان پس از چند ساعت حضور در میهمانی پس از برش کیک از جنسیت بچه مطلع می‌شوند و به شادمانی می‌پردازند.

این جشن‌ها در حالی برگزار می‌شوند که با جزییات هر چه تمام‌تر در فضای مجازی با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته می‌شوند و موضوع مهم این است که پیداست اغلب افرادی که به برگزاری چنین جشن‌هایی اصرار دارند، از طبقه متوسط جامعه هستند که علاقه دارند، خود را والدینی مهربان، دلسوز و با سلیقه نشان دهند. اما پرسشی که مطرح می‌شود این است که آیا جشن‌هایی که به تازگی مرسوم شده‌اند، مگر همان مراحل رشد و نمو عادی یک انسان را نشان نمی‌دهند؟ آیا همان جشن تولدهای سالانه نمی‌توانند حق مطلب را ادا کنند؟ آیا فقط مادرانی که علاقه به برگزاری جشن‌های پرهزینه دارند، پدران و مادران خوب و دلسوزی هستند؟

آنچه به عنوان مصداق در پاراگراف‌های بالاتر خواندید همه نمونه‌های ایرانی بودند که در کشورهای اروپایی نمی‌توانید مشابهش را با این شدت و غلظت پیدا کنید. در خارج از مرزها و آنسوی دنیا افرادی زندگی می‌کنند که به تجمل‌گرایی شهره‌اند و سال‌هاست فرهنگ کاخ نشینی دارند اما آیا شما تا بحال شاهد برگزاری چنین جشن‌هایی از سوی آن‌ها بوده‌اید؟ شاید هم چنین جشن‌هایی را برگزار می‌کنند اما هیچ علاقه‌ای به اشتراک آن‌ها در فضای مجازی ندارند.

عکسی که می‌بینید، مربوط به جشن تولد فرزند ایوانکا ترامپ است. خانواده‌ای ثروتمند و کاخ‌نشین که به تجمل‌گرایی در کشورشان شهره‌اند. با این‌حال تصویری که دختر رییس‌جمهور از جشن تولد فرزندش در صفحه خود به اشتراک گذاشته، این تصویر است. جشنی که کاملا خانوادگی و خصوصی است. خبری از تم تولد، فرشته‌های والت‌دیزنی و... هم نیست. آنچه به نمایش گذاشته شده یک دورهمی کوچک خانوادگی است.

این تصویر نیز مربوط به خانواده سلطنتی بریتانیا است. کیت و شاهزاده ویلیام زوج محبوب انگلیسی‌ها هستند و در کاخ باکینگهام زندگی می‌کنند. کیت و ویلیام دو فرزند دارند که بسیار برای ملکه انگلستان مهم و دوست‌داشتنی هستند. اما این خانواده تاکنون هیچ تصویری را از مراسم و جشن‌های خصوصی فرزندان خود منتشر نکرده‌اند. قطعا آن‌ها هم پدر و مادرانی دلسوز هستند که برای فرزندانشان جشن تولد برگزار می‌کنند اما به هر دلیلی خانواده سلطنتی هیچ‌ عکسی از این مراسم منتشر نمی‌کنند.

ما ایرانی‌ها همیشه، هر جایی که بوده‌ایم به فرهنگمان بالیده‌ایم. اتفاقا جشن گرفتن و شاد بودن همیشه در فرهنگ ما جایگاه ویژه‌ای داشته است. جشن «آش دندونی»، «حمام زایمان» و جشن نام گذاری توسط بزرگ‌ترهای فامیل سال‌های سال در جمع‌های خانوادگی و صمیمانه ما رواج داشته است. آنچه مورد بحث است، جشن‌های نوین اینستاگرامی است که ریشه مشخصی ندارند و رسم و رسومی هم پشت سرشان نیست. این جشن‌های عجیب واقعا تا کجا قرار است، ادامه‌دار باشند؟

ایسنا

ادامه مطلب...
صفحه1 از522